رسالت نهادهای بین المللی حوزه و نظام در پیگیری نقض حقوق بشر آمریکا

محسن پاک آئین در پایان اولین نشست اولین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب از تلاش های  بی شاعبه و سخت کوشانه سازمان جوانان حقوق بشر و امین انصاری دبیر کل آن و نیز از مدیریت حوزه های علمیه قم و دیگر دست اندرکارانی که این نشست را ممکن ساختند تشکر نمود.

وی اظهار داشت: 6  تیر 94 مقام معظم رهبری بحث حقوق بشر آمریکایی را مطرح کردند و بعد از سه سال دوباره به آن اشاره نمودند که حال باید بنگریم در این سه سال چه اقداماتی در این راستا انجام داده ایم.

معاون بین الملل مؤسسه پژوهشی فرهنگی انقلاب اسلامی  دفتر حفظ و نشر آثار آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) افزود: گرچه اقداماتی انجام  گرفته است اما واقعا کافی نیست و همه نهاد ها چه حوزه و نهاد های روشنفکر و مدنی باید به میدان آیند.

وی با بیان اینکه ما در سه سطح می توانیم این موضوع را پیگیری کنیم، گفت: سطح ملی و بین المللی از این موارد است به عنوان مثال در عراق قاضی های عراقی می توانند از جنایت آمریکا در ابو غریب شکایت کنند و در سطح بین المللی در دیوان کیفری می توان آن را مطرح کرد.

پاک آئین تصریح کرد: اگر در کشوری نقض حقوق بشر رخ داد، هر کشور ثالثی می تواند نسبت به آن اقدام کند، لذا بر اساس این اصل قوه قضاییه ما می تواند مدعی شود علیه آمریکا به خاطر گوانتانامو و بسیاری مسائل دیگر.

وی ادامه داد: حقوقدان ها باید فعال شوند و این موضوع را دنبال کنند و دستگاه دیپلماسی کشور نیز باید سازمان ملل را مجاب کند تا وظایف خود را عمل نماید.

سفیر سابق ایران در باکو عنوان کرد: امروز در دنیا اتفاقاتی می افتد که حوزه باید به آن توجه کند؛ دراروپا قانونی است که ازدواج محارم را با هم مشروعیت می دهد، نهضت ضد باروری راه انداخته اند و همجنسگرایی را ترویج  می کنند که این ها همه نقض حقوق بشر است  که در حوزه باید برای این ها پاسخ داشته و برخورد بشود.

اولین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب از طرف سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) و مرکز مدیریت حوزه های علمیه در شهر مقدس قم محل مرکز مدیریت حوزه های علمیه سالن آیت الله حائری برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر