کنفرانس بین المللی فلسطین آزاد با سخنرانی امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ایران و با حضور نزدیک به هزار نفر از دانشجویان و اساتید در سالن مرکزی دانشگاه بولیواری ونزوئلا برگزار شد.

کنفرانس بین المللی فلسطین آزاد با حضور مقامات ارشد دانشگاه، شخصیت های بین المللی، اساتید و استقبال گسترده دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری حقوق بین الملل دانشگاه بولیواری در سالن دفتر مرکزی دانشگاه سیمون بولیوار در کاراکاس برگزار شد.

میهمان ویژه این کنفرانس امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر ایران بود. در این کنفرانس امین انصاری به عنوان اولین سخنران به ایراد سخنرانی پرداخت و گفت: مبارزات مردم آمریکای لاتین بویژه مردم ونزوئلا علیه نظام سلطه و استکبار جهانی قابل تقدیر است و ما معتقدیم مردم انقلابی ونزوئلا و دولت می توانند کشور را بدون دخالت بیگانگان بویژه آمریکایی ها بسازند.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر اهداف انقلاب اسلامی را برشمردند و گفت یکی از آرمان های مهم اسلام استقلال کشور اسلامی و نجات از سلطه استعمار و غارتگران بود.

انصاری افزود وقتی ما به استقلال رسیدیم دست سلطه غارتگرانه آمریکا را از ایران قطع کردیم و آمریکایی که سال ها غارت میکرد دستش قطع شد و از ما عصبانی شد.

دببرکل سازمان جوانان حقوق بشر ادامه داد صدور انقلاب،قطع دست غارتگرانه آمریکا و مسئله بقاء کیان صهیونیزم اسرائیل از جمله عواملی بود که امریکا وارد مبارزه با ایران و تصمیم به کارشکنی و ظلم به ایران شد.
دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر افزود: اسرائیل غده سرطانی ست که آمریکا و بقیه دولت های استعمارگر اروپایی مانند انگلیس تصمیم گرفتند اون را خلق کردند در قلب جهان اسلام.

امین انصاری ادامه داد صهیونیسم کیان غاصب هست و حامی اصلیش دولت آمریکاست و با تمام وجود دارد ازش حمایت می کند و در بین دولت های دنیا تنها کشوری که صادقانه و قهرمانانه فریاد نابودی اسرائیل را سر داد و گفت این کیان غاصب و دزدها باید بروند بیرون و دومرتبه مردم اصیل سرزمین فلسطین حاکمیت را به دست بگیرند با هر دینی که دارند بخشی مسلمانند، بخشی مسیحی اند بخشی یهودی و پیروان این ۳ دین ساکنان اصلی فلسطین باید برگردنند و حاکمیت به دست بگیرند. تنها کشوری که صادقانه استاد ایران است و پای این حرف هم ایستادیم مردم دنیا را آگاهی دادیم لذا روز جهانی فلسطین در جمعه رمضان راه اندازی شد و ۴۰ساله فریاد مرگ بر اسرائیل و نجات فلسطین داره داده می شود.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر گفت ما معتقدیم نباید در برابر سلطه ظالمانه آمریکا در دنیا کوتاه بیایم و امام خمینی در آغاز انقلاب همان سال اول فرمودند تا در دنیا ظلم هست مبارزه هست و تا مبارزه هست ما هستیم و ما جلوی آمریکا ایستادیم.

این استاد دانشگاه با اشاره به افول آمریکا و وضعیت ضعیف آمریکا در چند سال گذشته گفت امریکا و دولت های همپیمانش تمام توان خورد را گذاشتند که داعش را میروز کنند و ما وارد میدان شدیم و با شکست داعش کمر آمریکا را شکستیم، بزرگترین پهپاد جاسوسی آمریکا که مایه ابهت آمریکا بود را سرنگونش کردیم، و با اشاره به موشک باران پایگاه بزرگ آمریکا گفت؛ پایگاه بزرگ نظامی آمریکایی عین الاسد در عراق را که هیچ کشوری در این عالم هیچ دولتی جرات نداشت حمله کند به پایگاه نظامی آمریکا ما موشک باران کردیم و دم نزد.

امین انصاری با اشاره به تحقیر آمریکا در کارائیب گفت: ما در شرایط بحران ونزوئلا همبستگی خود با این کشور را اعلام کردیم، در کنار کشور دوست ونزوئلا ایستادیم و علی رغم تهدیدهای آمریکا کشتی های نفت و محموله های نفتمون به ونزوئلا فرستادیم و آمریکایی ها گفتند نمیذاریم اما ما بردیم و جرات نداشت کاری کند.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر با اشاره به شهادت سردار دلها شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی توسط آمریکایی ها گفت؛ این کار انجام دادند اما همین هم به ضررشون تمام شد به دلیل اینکه خودش یک سندی ارائه داد برای تروریست بودن خودش در عالم و یک سندی بر علیه خودش درست کرد.

انصاری در این کنفرانس که در جمع دانشجویان دانشگاه بولیواری سخنرانی می کرد گفت توجه دانشجویان عزیز را به یکی از جملات حکیمانه رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای که در ۲۳ جولای ۲۰۱۴ در جمع دانشجویان در مورد لیبرال دموکراسی مطرح کردند که با رویکرد امروز آمریکا و اروپا در قبال جنایات علیه مردم غزه همخوانی دارد را جلب میکنم که فرمودند: امروز منطق لیبرال دموکراسی این منطق و نظام فکری که امروز کشورهای غربی بر اساس آن دارند هدایت و اداره می شوند از کمترین ارزش اخلاقی برخوردار نیست هیچ ارزش اخلاقی در آن وجود ندارد، احساس انسانیت در آن وجود ندارد، در واقع خودشان را دارند رسوا می کنند، دارند خودشان را در مقابل نگاه قضاوتگر امروز ملتهای دنیا و فردای تاریخ رسوا می کنند.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر گفت: الان ۱۰سال از این سخن حکیمانه حضرت آیت الله العظمی خامنه ای می گذرد و اکثر معیارهای سیاسی اجتماعی اقتصادی نشان از افول لیبرال دموکراسی در غرب است و حمایت از جنایت های بی شمار رژیم غاصب صهیونیستی در فلسطین نمونه عینی آن است.
انصاری گفت: قضایای اخیر فلسطین نشان داد که آمریکا و کشورهای اروپایی مثل انگلیس آلمان و فرانسه به دروغ خود را حامی حقوق بشر می دانند بلکه شریک و حامی اصلی جنایت های اخیر غیر انسانی رژیم اسرائیل هستند و در قتل عام مردم بی دفاع فلسطین نقش دارند و فلسطین به عرصه ی رسوائی غرب تبدیل شده است و نشان دهنده این است که آمریکا و اروپایی ها با پشتیبانی از جنایات رژیم منفور صهیونیستی در مسیر زوال از یک نظام متمدن به نظامی متوحش قرار گرفتند و بزرگترین و فجیع ترین جنایات علیه حقوق بشر علیه ملت فلسطین دارد اتفاق می افتد.
دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر گفت کشتار زنان و کودکان و حمله به بیمارستان ها و مدارس حتی مورد اعتراض گوترش دبیرکل سازمان ملل قرار گرفته اما آمریکا و اروپایی ها نسبت به موازین بین الملل بی توجه هستند و از این رژیم غاصب پشتیبانی می کنند.
وی گفت صدور قطعنامه های پیشنهادی علیه اسرائیل از سوی آمریکا وتو می شود و چند کشور غربی نسبت به آرای ۱۲۰ کشور در مجمع عمومی سازمان ملل برای برقراری آتش بس در فلسطین بی تفاوت هستند گویا لیبرال دموکراسی پدیده ای به نام دیکتاتوری جهانی آمریکا را خلق کرده است.
امین انصاری گفت: جنایات این روزهای رژیم صهیونیستی در فلسطین یاداور وحشیگری های نازیسم و فاشیسم در جنگ جهانی دوم است آمریکا و اروپا را در دنیای اسلام و نظام بین الملل رسوا و منفور کرده است و همانگونه که سوسیالیسم و کمونیسم در شرق به زوال کشیده شد فلسطین نیز گورستان لیبرال دموکراسی خواهد شد.

امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر افزود فلسطین سرزمین مقدسی است که به تمام انبیای الهی تعلق دارد حتی اگر به آن ما بگوییم سرزمین موسی، یعنی سرزمین ایمان و بندگی خدا و این در مقابل کشت و کشتار و جنایت است زیرا آیین انبیای الهی هرگز تجاوز به ملت ها و آواره نمودن آن ها را نمی پذیرند.

ایشان افزود ما نه تنها از حقوق ملت های مسلمان بلکه از حقوق مسیحیان نیز دفاع میکنیم و آزادی عمل مسیحیان در انجام اعمال مذهبی و برخورداری از همه حقوق شهروندی در جمهوری اسلامی ایران یک نمونه آن است. انصاری ادامه داد امروز نه تنها مسیحیان ایران بلکه مسیحیان منطقه در ارمنستان، عراق و سوریه نیز جمهوری اسلامی ایران را ملجا و پناه خود می دانند.

دببرکل سازمان جوانان حقوق بشر بخش پایانی صحبت خود را به راه حل مسئله قلسطین اختصاص داد و گفت: راه حل اصلی مسئله فلسطین همان است که رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله العظمی خامنه ای پیشنهاد کرده اند که در آن می فرمایند حال که غربی ها دم از دموکراسی و مردم سالاری می زنند باید به برگزاری یک همه پرسی با حضور همه فلسطینیان حتی آوارگان از همه ادیان اقدام نمایند تا مردم این سرزمین حکومت خود را انتخاب کنند.

در پایان سخنرانی دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر دانشجویان و اساتید حاضر در سالن ایشان را مورد تشویق و تحسین قرار دادند و با عکس های یادگاری خاطره و لحظات زیبایی ساختند.

در این کنفرانس آقای سید حسینی نژاد نماینده جامعه المصطفی العالمیه در آمریکای لاتین امین انصاری را همراهی می کرد.

در حاشیه این کنفرانس، به همت موسسه فرهنگی هنری بین المللی خیام نمایشگاه تصویری از جنایات رژیم صهیونیستی در غزه با عنوان #فلسطین #غزه ۲۰۲۳ در سالن کنفرانس دانشگاه سیمون بولیوار در معرض دید دانشجویان قرار گرفت.

لازمبه ذگر است امین انصاری در بدو ورود به ونزوئلا با حضور در سفارت جمهوری اسلامی ایران با جناب آقای حجت الله سلطانی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کاراکاس دیدار و گفتگو کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر