فهم دقیق اندیشه های مقام معظم رهبری و ترویج آن به عنوان گفتمانی بین المللی امری ضروری است

امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در اولین نشست علمی تخصصی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» که عصر دوشنبه در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه  های علمیه برگزار شد، گفت: این نشست باشکوه با همکاری دفتر حفظ و و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای، دفتر سیاسی حوزه های علمیه، مرکز ارتباطات و بین الملل حوزه های علمیه و با عنایت ویژه مراجع عظام تقلید «حفظهم الله» برگزار شده است. که جا دارد از همه شما بزرگواران و نهادهای مذکور نهایت سپاس و قدردانی بعمل آید.

وی افزود: نشست کاملا تخصصی و لبیک به خواسته های مقام عظمای ولایت است که به طور مداوم نسبت به ادعاهای حقوق بشری آمریکا و غرب نکاتی را تذکر داده اند و امید است با همت والای شما سروران محترم و صاحب نظران، این گفتمان بین المللی شود.

دبیر کل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران بیان داشت: رهبر معظم انقلاب در فرازی از سخنان خود فرمودند، طرح مساله حقوق بشر، توسط غربی ها و در راس آن آمریکا برای فریب و وسیله ی فشار است که اگر خواستند ملتی را زیر فشار افکار عمومی قرار بدهند، با تهمت نقض حقوق بشر این کار انجام دهند و خودشان را متولی حقوق بشر در دنیا معرفی کنند. در صورتی که امروزه زشت ترین نقض حقوق بشر به وسیله همین قدرت های مستکبر جهانی و دنباله ها و ایادی و هم پیمانانشان در دنیا اتفاق می افتد. کسانی که لکه ی ننگ کارهایی از قبیل زندان گوانتانامو و ابوغریب و بمباران مناطق مسکونی در عراق و افغانستان، ایجاد و حمایت از تروریسم، جنایات در فلسطین، یمن، بحرین، سوریه و جاهای دیگر روی پیشانی آنهاست، مظهر نقض حقوق بشر خود آنها هستند، اینها وقاحت دارند که باز هم از حقوق بشر حرف بزنند.

وی ادامه داد: امروز بشریت از یک ظلم بزرگ به جان آمده و این ظلم توسط قدرتمندانی که با نام دموکراسی لیبرالیزم توسط قدرتمندانی که پرچم حقوق بشر را در دستان خود دارند انجام می شود.

انصاری گفت:‌ چه مصیبتی بالاتر از این که مفاهیم و ارزش های انسانی، اینگونه پایمال این سیاست بازان خبیث می گردد و با پرروئی نظام اسلامی را به نقض حقوق بشر متهم می کنند و این در حالی است که بزرگترین ضامن حقوق بشر اسلام است و پرچم حقوق بشر به وسیله اعتقاد به اسلام در این مملکت برافراشته شده است.

دبیر کل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران افزود: امروز هویت اسلامی نظام ما در موضوعاتی چون حقوق بشر، آزادی، رفع تبعیض نژادی و جنسیتی و دموکراسی برای جهانیان آشکار گردید و تزویر و ریاکاری  رسانه های غربی درباره مبارزه با تروریسم سلاح های کشتار جمعی برملا شده است.

وی ادامه داد:  شرائط حاکم بر عرصه بین المللی و نیاز جامعه جهانی برقراری صلح و عدالت و امنیت، ایجاد گفتمان سازی های بین المللی مبتنی بر اندیشه های اسلامی و عرضه دیدگاه های حقوق بشری مقام معظم رهبری در فضای بین المللی را ضروری ساخته است.

انصاری  خاطرنشان کرد: فهم دقیق اندیشه های مقام معظم رهبری و تبیین مبانی قرآنی آنها توسط اندیشمندان و پژوهشگران و نخبگان برجسته بازنشر و ترویج آن به عنوان گفتمانی بین المللی امری مهم و ضروری است.

اولین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب از طرف سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) و مرکز مدیریت حوزه های علمیه در شهر مقدس قم محل مرکز مدیریت حوزه های علمیه سالن آیت الله حائری برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر