غریب آبادی در دیدار با نمایندگان پیروان ادیان توحیدی در مجلس: پیروان ادیان توحیدی بخش مهمی از جامعه ایرانی هستند

نشست هم اندیشی و تعاملی دبیر ستاد حقوق بشر با نمایندگان پیروان ادیان توحیدی در مجلس شورای اسلامی در محل ستاد حقوق بشر برگزار شد.

ه گزارش مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، «کاظم غریب آبادی»، معاون امور بین الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر در این نشست با بیان اینکه پیروان ادیان توحیدی بخش مهمی از جامعه ایرانی را تشکیل می دهند، اظهار داشت: پیروان ادیان توحیدی در کنار هموطنان مسلمان خود، نقش اثرگذاری را در دفاع مقدس و توسعه کشور ایفا کرده اند.

غریب آبادی با اشاره به نگاه ویژه رئیس قوه قضائیه و سایر مسئولین عالیرتبه نظام به پیروان ادیان توحیدی، تلاش های ویژه در جهت رسیدگی و حل برخی درخواست های این گروه از هموطنان و همچنین برنامه ها و اقدامات ستاد حقوق بشر برای حمایت و ارتقای حقوق بشر را تشریح کرد.

وی، در همین راستا از نمایندگان پیروان ادیان توحیدی در مجلس و رهبران جوامع دینی آنها بخاطر تبیین واقعیت ها و اقدامات انجام شده درخصوص توجه ویژه حاکمیت به حقوق پیروان ادیان توحیدی قدردانی کرد و آمادگی ستاد حقوق بشر برای بررسی مسائلی که نیاز به رسیدگی دارند را اعلام نمود.

در ادامه این نشست «روبرت بگلریان»، نماینده مسیحیان ارامنه اصفهان و جنوب ایران، «اسفندیار اختیاری»، نماینده زرتشتیان ایران، «همایون سامه یح نجف آبادی»، نماینده کلیمیان ایران و «آرا شاوردیان»، نماینده مسیحیان ارامنه تهران و شمال با تشریح اهم خدمات نظام به هموطنان پیروان ادیان توحیدی در حوزه های مختلف و با اشاره به اینکه دستگاه قضایی و دستگاه های اجرایی و مجلس همواره در کنار هموطنان ادیان توحیدی بوده اند، به بیان نقطه نظرات و طرح برخی پیشنهادات پرداختند که مقرر گردید از سوی ستاد حقوق بشر و در همکاری با دستگاه های ذیربط، مورد بررسی و رسیدگی قرار گیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر