رفتار خشونت آمیز و تحقیر کننده ی پلیس با بستن دست و پاهای مشارالیها نقض آزادی بیان و در نتیجه نقض حقوق بشر محسوب می شود.

هرچند از آغاز تشکیل دولت در قاره آمریکا؛ سرخ پوستان و سیاه پوستان در معادلات سیاسی و اعتقادی آمریکا جایگاه بشری نداشته اند و پس از گذشت چند صدسال که ظاهرا از بردگی آزاد شده‌اند، لکن هنوز هم از حقوق برابر با سفید پوستان برخوردار نشده و فاصله طبقاتی و نژادی فراوانی با سفید پوستان دارند.

سیستم قضایی و انتظامی آمریکا نسبت به سیاه پوستان بیدادگری می‌کند به نحوی که درسالیان اخیر تعداد زیادی از افراد سیاه پوست توسط پلیس امریکا به دلایل واهی بازداشت و یا با تیراندازی به قتل رسیده اند.

دستگیری خبرنگار و مستندساز بزرگوار ما نیز مستثنی از این نقض حقوق بشری نبوده و نخواهد بود و ظاهرا نقض حقوق ملی و بین المللی توسط دولت امریکا پایانی ندارد. همان طورکه مقام معظم رهبری مد ظله العالی فرمودند : «هیچ دولتی را نمی شناسم که به قدر دولت امریکا ناقض حقوق بشر باشد. 1/1/1384»

اتفاقی که برای خانم مرضیه هاشمی خبرنگار شبکه پرس تی وی در آمریکا افتاده است خارج از ابعاد حقوق بشری آن که نمونه‌ای از حقوق بشر غربی و آمریکایی است، نمادی دیگر از ماهیت واقعی غرب در شعار چرخش آزاد اطلاعات است!‌

تنها گناه مرضیه هاشمی و دهها خبرنگار دربند در کشورهای غربی این است که توانسته‌اند با گزارش‌های خود پروپاگاندای خبری یک طرفه امپریالیسم و غرب را به چالش بکشند و شکنندگی آن را به اثبات برسانند!

دفاع امروز ما از این خبرنگار دربند فقط دفاع از یک نفر نیست دفاع از آزادی بیان و دفاع از چرخش آزاد اطلاعات است.

سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از کشورهای آزادی‌خواه جهان و سازمان ملل و شورای حقوق بشر و کمیسر عالی درخواست دارد در اقدامی بشر دوستانه نسبت به آزادی خانم مرضیه هاشمی تلاش جدی به عمل آورد.
بدیهی است؛ دولت آمریکا مسئول اقدام غیرقانونی و رفتار ضد حقوق بشری خود خواهد بود.

والسلام علی من اتبع الهدی

انتهای پیام/