سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران با مشارکت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی برگزار می کند: فراخوان مقاله ششمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی از طرف سازمان جوانان حقوق بشر و دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی در تیرماه سال 1402 خبر داد.

به گزارش مدیریت ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت امور بین الملل قوه قضائیه و ستاد حقوق بشر، امین انصاری دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران از برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی در تهران خبر داد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی هفته دوم تیرماه را به نام هفته حقوق بشر آمریکایی معرفی کردند و خواستند که همه قلم به دستان، همه انسان های منصف، آزاده و انسان های انقلابی این مسئله حقوق بشر را روشن کنند و اجازه ندهند که این مسئله توسط یک کشور خاص مورد سوء استفاده قرار بگیرد.

وی افزود: به همین دلیل هست که ما دنبال این هستیم و اتفاقا این واژه حقوق بشر آمریکایی که البته می شود آن را تامین داد به حقوق بشر غربی مورد استقبال نخبگان و اندیشمندان جهان قرار گرفته است و در ایران هم همینطور و در همین راستا این سازمان تاکنون کنفرانس های بین المللی و نشست های تخصصی در داخل و خارج کشور برگزار نموده است.

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر گفت: هدف ما از برگزاری این قبیل نشست ها این هست که با افشای این مسئله سعی کنیم که غربی ها از این ابزار مقدس و ارزشمند برای تحقق اهداف و تامین منافع خودشان سوء استفاده نکنند.

امین انصاری افزود: در استمرار اهداف فوق ششمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی با مشارکت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای مدظله العالی در تیرماه 1402 در تهران برگزار می گردد.

وی گفت: در همین ارتباط فراخوان مقاله به اقصی نقاط جهان ارسال می گردد و پژوهشگران می توانند مقالات خود را از طریق سایت و یا ایمیل سازمان ارسال کنند.

 محورهای مقالات:

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در ادامه محورهای مقالات را به شرح زیر اعلام کرد:

محور اول- نقض تعهدات حقوق بشری آمریکا

 1. تبیین چهره واقعی نظام حقوق بشری آمریکا و افشاء ماهیت آن
 2. نقض حقوق مردم فلسطین توسط آمریکا
 3. نقض حقوق بشری آمریکا در آزمایش های بیولوژیک، محیط زیست و توسعه و حمایت از تروریسم
 4. نقض حقوق بشری آمریکا در قضایای برده داری و رنگین پوستان
 5. نقض حقوق بشری آمریکا در تعهدات بشر دوستانه – تحریم های یکجانبه دارویی، اقتصادی و زلزله سوریه

محور دوم: سیطره رسانه‌ای و حقوق بشر آمریکایی

 1. جعل اخبار، سانسور رسانه ای و کتمان حقوق بشر آمریکایی
 2. مدیریت آمریکایی بر اینترنت و نقض حقوق بشر
 3. شبکه‌های اجتماعی و دسترسی به داده‌های شخصی و نقض حقوق بشر افراد

محور سوم: سازوکارهای مطالبه خسارات حقوق بشری از آمریکا

 1. شیوه‌های جبران خسارت ناشی از نقض حقوق بشر توسط آمریکا در حقوق بین الملل
 2. مطالبه گری نظام اسلامی ایران از دولت آمریکا راجع به حمایت این کشور از براندازان و اغتشاشگران در طول ۴۴ سال انقلاب و ترور شهید سپهبد قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و همراهان
 3. مطالبه گری رهبر معظم انقلاب اسلامی راجع به جبران خسارات وارده نظام حقوق بشری آمریکا نسبت به زنان

محور چهارم: رویکرد به حقوق بشر در تمدن نوین اسلامی

 1. بررسی تطبیقی اعلامیه حقوق بشر سازمان همکاری اسلامی با اعلامیه اسلامی حقوق بشر
 2. بررسی وضعیت اقلیت مسلمانان در کشورهای غربی و آمریکا
 3. راههای تقویت نظام مند حقوق بشر اسلامی

دبیرکل سازمان جوانان حقوق بشر خاطرنشان ساخت: تاریخ ارسال مقالات به دبیرخانه کنفرانس تا ۳ خردادماه 1402 می باشد و پوستر کنفرانس به مراکز علمی و دانشگاهی و حوزه های علمیه و همچنین به اقصی نقاط جهان ارسال می شود و پژوهشگران جهت اطلاعات بیشتر می توانند به سایت سازمان جوانان حقوق بشر به آدرس:

www.youth-humanrights.com

و همچنین جهت ارتباط با دبیرخانه مجازی با ایمیل زیر در ارتباط باشید.

info@youth-humanrights.com

انصاری افزود: کنفرانس از طریق دانشگاه تهران در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ثبت می گردد و ۵ مقاله برتر از نگاه داوران در مجلات علمی پژوهشی دانشگاه تهران چاپ می گردد.

انصاری در پایان گفت: حجت الاسلام و المسلمین دکتر محمد مصدق معاون اول قوه قضاییه به عنوان دبیر شورای سیاستگذاری علمی و دکتر سید محمد مقیمی رئیس دانشگاه تهران به عنوان دبیر کمیته علمی کنفرانس هستند و کمیته داوران متشکل از ۴۶ نفر از اساتید تراز اول در سطح بین المللی می باشند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر