دکتر علی عباسی اصل جانشین بین الملل سازمان بسیج در همایش نقض حقوق بشر توسط آمریکا در غرب آسیا

“فلسطین” کلید رمز‌آلود حل مشکلات جهان اسلام است.

جانشین معاونت بین الملل سازمان بسیج کشور: در مسئله فلسطین که کلید رمز‌آلود حل مشکلات جهان اسلام است پیشنهاد ما همه‌پرسی میان تمامی فلسطینیان ساکن این کشور است.

علی عباسی اصل، جانشین معاونت بین الملل سازمان یسبج در نشست «نقض حقوق بشر توسط آمریکا در غرب آسیا»، که صبح امروز (دوشنبه، 19 آذر) در  خبرگزاری تسنیم  برگزار شد، با اشاره به آیه‌ای از قرآن که درباره کرامت و منزلت انسانها سخن می‌گوید اظهار داشت: اگر امروز بخواهیم اوج حقیقت حقوق بشر در آموزه‌های اسلامی را جست‌وجو کنیم، می‌توان در آیات قرآن این آموزه‌ها را به‌خوبی مشاهده کرد.

وی افزود: ما در مفاهیم خودمان تعابیری چون بشر، آدم، انسان و بنی‌آدم را داریم که تعابیر مختلفی از ماهیت انسانهاست. آن چیزی که بین جوانان به حقوق بشر رایج شده پایین‌ترین سطح در آموزه‌های ما برای نام بردن از مقام انسان است. باید بدانیم که  حقوق بشر ساده‌ترین چیزی است که باید انسانها از آن بهره‌مند باشند.

جانشین معاون بین الملل سازمان بسیج کشور با اشاره به شیوه استفاده غرب از واژه حقوق بشر تصریح کرد: غرب از واژه حقوق بشر سوءاستفاده کرده و تنها به جوامع غربی اطلاق بشریت می‌دهد. جوامع دیگر دنیا را به‌ غیر از این تعبیر به‌حساب می‌آورد، به همین خاطر است که به خود اجازه می‌دهد که در یمن و فلسطین مردم بیگناه را به خاک و خون بکشاند.

جانشین معاونت بین الملل سازمان یسبج  ادامه داد: به‌نظر می‌رسد جهان امروز ما به سه قسمت جهان سلطه‌گر، جهان نافی سلطه و جهان تسلیم در برابر سلطه تقسیم شده است. جهان سلطه‌گر امروز خود را آماده کرده تا دیگر کشورها را درگیر استعمار نوین کند؛ به این معنا که به‌وسیله قوانینی که وضع می‌کند بر دیگر کشورها حکومت کند.

** جهان سلطه‌گر امروز خود را آماده کرده تا دیگر کشورها را درگیر استعمار نوین کند

وی افزود: چرا امروز باید شاهد این باشیم که در قبال اتفاقات چند روز گذشته در شهر دیرالزور سوریه هیچ واکنشی از سوی مجامع بین‌المللی وجود نداشته باشد و رژیم صهیونیستی که در این مجامع بالغ بر 20 بار محکوم شده حتی یک بار نیز تحت فشار بین‌المللی قرار نمی‌گیرد اما کشوری مانند عراق با تنها یک بار محکومیت به اشغال کامل کشورهای سلطه‌گر درمی‌آید.

جانشن معاون بین الملل سازمان بسیج کشور با بیان اینکه ترامپ  نمادی از آمریکای استعمارگر است، گفت: پرونده معامله غرب نباید به اسم ترامپ نوشته شود چرا که این پرونده معامله غرب با دنیا است و به‌نوعی یک پرخاش به دنیا است که می‌گوید کشورهای سلطه‌گر هر کاری که دلشان بخواهد انجام می‌دهند. هیچ کس اجازه ندارد به آنها چیزی بگوید.

دکتر عباسی اصل با اشاره به کشورهایی که نافی سلطه‌گری در جهان هستند، اظهار داشت: در جهان امروز کشورهایی نیز هستند که نه می‌خواهند سلطه‌گر باشند و نه سلطه‌پذیر، در مبانی اعتقادی خود تنها رضایت خداوند را در نظر می‌گیرند و می‌گویند تنها خدا را می‌پرستند و در برابر سلطه‌گر از مبارزه و مقاومت نیز هراسی ندارند.

وی گفت: کشور آمریکا که همواره ادعای حمایت از حقوق بشر را دارد داخل خود نمونه‌های بسیاری از نقض حقوق بشر را دارد، به‌طور مثال تخلفات مکرر پلیس این کشور در مواجهه با اقلیت‌ها، رنگین‌پوستان و همچنین جاسوسی از شهروندان و ترور رهبران گروه‌های مختلف در این کشور از جمله نقض حقوق بشر در آمریکا به‌شمار می‌رود.

عباسی اصل گفت: غرب به‌دنبال این است که از استفاده از سلاحهای کشتار جمعی جلوگیری کند، اما معامله‌های تسلیحاتی خود را در دیگر مناطق دنیا انجام دهد، به‌طور مثال کشورهای استعمارگر غربی در اغلب جنگ‌های دنیا از جمله جنگ کره  بیش از 2 میلیون نفر کشته، جنگ ویتنام با بیش از 4 میلیون نفر کشته، جنگ پاناما که در آن 400 هزار نفر کشته شدند و اخیراً نیز در افغانستان و عراق که کشتاری بیش از یک میلیون نفر را به‌همراه داشت به‌عنوان کشوری عمل کردند که به هر دو طرف دعوا و منازعه سلاح بفروشند.

**راه‌حل ایران برای حل مسئله فلسطین

جانشین بین الملل سازمان بسیج با اشاره به سیاستهای کلی نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: جمهوری اسلامی ایران براساس تئوری حمایت از مستضعفان و میراث‌بر بودن مستضعفان در دنیا در حال حمایت از آنها در سراسر جهان است و تمامی دنیا نیز این موضوع را به‌خوبی می‌دانند که هر جا نیاز به احقاق حقوق مستضعفان باشد، ایران به یاری او می‌رود و تبعات آن را نیز به‌جان می‌خرد.

وی گفت: از پیش از انقلاب تا به امروز موضوعاتی که آمریکا برای ما به‌وجود آورده از جمله کودتای 28 مرداد، ایجاد سازمان ساواک و پس از انقلاب حمایت از صدام، تلاش برای ساقط کردن جمهوری اسلامی، تهاجم فرهنگی و در آشکارترین اقدامات جنایتکارانه می‌توان به ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایرانی اشاره کرد که بعدها نیز به کاپیتان آن ناو مدال افتخار اهداء‌ کردند.

عباسی اصل با بیان اینکه “پیشنهاد ما همواره برای دنیا روی آوردن به روشهای دموکراتیک بوده” گفت: در مسئله فلسطین که کلید رمز‌آلود حل مشکلات جهان اسلام است پیشنهاد ما همه‌پرسی میان تمامی فلسطینیان ساکن این کشور است.

همایش نقض حقوق بشر توسط آمریکا در غرب آسیا در روز جهانی حقوق بشر از طرف سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در خبرگزاری بین المللی تسنیم برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر