به این باور رسیدم اسلامی که آمریکا ارائه می دهد اسلام ناب نیست

اسکات ویتکویچ در اولین نشست علمی «حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه مقام معظم رهبری» که عصر دوشنبه در سالن آیت الله حائری مرکز مدیریت حوزه علمیه برگزار شد، اظهار داشت: 12 سال داشتم  که دین مسیحیت را پذیرفتیم و 18 سال مخفیانه زیر نظر فردی این دین را فرا می خواندم.

وی با بیان اینکه الهیات و فلسفه می خواندم افزود: رویکر مخالفت با ظلم کمونیسم را در پیش گرفتم و در این راستا هنگام جوانی در چکسلواکی توسط پلیس دستگیر شدم و تحت شکنجه قرار گرفتم.

این دانش آموخته هاروارد آمریکا ادامه داد: چکسلواکی را به مقصد ایالات متحده آمریکا ترک کردم تا کسب علم کنم در آنجا زمان یکه ایالات متحده حمله کرد بود به افغانستان با خودم اندیشیدم چرا آمریکا اینقدر در هراس است.

وی گفت: خودم در کتاب خانه شخصی شروع به خواندن آثار امام خمینی(ره)، شهید مطهری، علامه طباطبایی و آیت الله امینی و آیت الله جوادی آملی کردم و متوجه شدم ایالات متحده و رژیم صهیونیستی در کنار هم بزرگ ترین ظالمان در جهان هستند.

ویتکویچ تصریح کرد: در آن کتاب ها این آیه که در ارتباط با قیامت است را خواندم که درقیامت ما در محضر خداوند قرار خواهیم گرفت و تحت تأثیر قرار گرفتم و از خودم پرسیدم قرار است روز قیامت پشت سر چه کسی قرار بگیرم  و نیز خواندم که هرکسی آخرت خود را به دنیا بفروشد هم دنیا هم آخرت را از دست می دهد و لذا اسلام را به عنوان دین پذیرفتم آن هم اسلام پیغمبر و اهل بیت نه اسلام آمریکایی.

وی افزود: زمانی که به اسلام روی آوردم به این باور رسیدم که اسلام شیعی اسلام حقیقی است و آن اسلامی که آمریکایی ها ارایه می دهند، اسلام ناب نیست.

این مسیحی شیعه شده گفت: پس از مسلمان شدنم من را زندانی کردند و توقع داشتند از این اندیشه دست بکشم، ولی با استعانت از خدا و یاری اهل بیت توانستم این شرایط  سخت شکنجه را تحمل کنم.

وی با بیان اینکه در زندان نیز مورد آزار و اذیت قرار گرفتم و تمام دندان هایم و نیز کمرم در اثر شکنجه شکست، مطرح کرد: این هارا نگفتم تا کسی با من احساس همدردی کند؛ چرا که همه این ها به خاطر خدا و در راه خدا بوده است.

ویتکویچ افزود: آمریکا با ا ین تصور که اگر مرا به چک برگردانند می توانند از دستم خلاص شود این کار را کردد ولی در آنجا از من پول گرفتند و گفتند باید از این جا بروی و دیگر حق برگشت به اروپا را نداری و من به ایران آمدم و اولین جایی که رفتم مشهد و حرم امام رضا(ع) بود و در آن جا از امام رضا(ع) خواستم در این مسیر که قرار گرفتم کمک کند و عقیده دارم هیچ گاه مرا تنها نخواهد گذاشت.

اولین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب از طرف سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) و مرکز مدیریت حوزه های علمیه در شهر مقدس قم محل مرکز مدیریت حوزه های علمیه سالن آیت الله حائری برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر