برگزاری ششمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب/ آمریکا؛ ناقض اصلی حقوق بشر در جهان

شمین کنفرانس بین المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.این کنفرانس از طرف سازمان جوانان حقوق بشر و با مشارکت ستاد حقوق بشر ایران با حضور اندیشمندان مسلمان و مسیحی و میهمانانی از جوانان ۵۵ کشور جهان و خانواده معظم شهدا و همچنین حضور مقام‌های قضایی برگزار شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان جوانان حقوق بشر، زینب سلیمانی عصر دوشنبه در ششمین کنفرانس بین‌المللی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب که به همت به همت سازمان جوانان حقوق بشر افزود: کودتا، تحریم‌های ظالمانه، حمایت از رژیم‌های خونریز، برپایی شکنجه زندانیان و ترور زندانیان اهم مصادیق نقض حقوق بشر از سوی آمریکا است.

وی ادامه داد: آمریکا پیوسته تلاش می‌کند با همه توان حقوق بشر را نقض کند. انسان ایستاده اگر در آمریکا باشد در معرض تهاجم ‌سلطه است. ابزارهای این تهاجم می‌تواند رسانه، هنر، سیاست و اقتصاد باشد. ‌نمونه آن ملت بزرگ ایران است.

سلیمانی افزود: کودتای ۲۸ مرداد سال ۱۳۳۲، تاراج سرمایه‌های ایران، حمایت از رژیم شاهنشاهی و هزاران مورد نمونه‌های دیگر از نقض حقوق بشر آمریکا است. تا امروز هیچوقت این اقدامات متوقف نشده، اعمال ننگینی که نمی‌توان برای آن نمونه‌ای را یافت. حمایت از صدام، تلاش برای براندازی، تحریم‌های دارویی را چگونه می‌توان فراموش کرد.

وی افزود: امروز ترور بزدلانه شهید سلیمانی ذلت آمریکا را برای همه نشان داد. این ترور بزدلانه ماهیت آمریکا را افشا کرد این بار تروریست‌ها به این موضوع اعتراف کردند و آن هم نه در میدان جنگ بلکه در فرودگاه. رسوایی مانند داغ بر پیشانی آنها باقی خواهد ماند.

سلیمانی ادامه داد: آنها کسی را به شهادت رسانند که ۴۰ سال برای پاسداری از حقوق بشر تلاش کرد. تلاش و مجاهدت او واقعی و اصیل بود و با عمل خود حقوق انسان‌ها را بازگو کرد.

وی گفت: مردم لبنان، عراق، فلسطین و سوریه دیدند که چگونه برای حقوق آنها می‌جنگید، داعش بزرگترین جنایت را به مردم کشورهای مختلف تحمیل کرد اما این فرمانده پایان این جنگ را اعلام کرد و توسط تروریست ترین بشر به شهادت رسید. به فرموده مقام معظم رهبری باید عامل یا عاملان این جنایت بزرگ شناسایی شوند. اگر آنها می‌توانند قاتلان و جنایتکاران را بزک کنند ما باید همه مردم جهان را آگاه کنیم.

در پایان این کنگره از خانواده‌های شهدایی همچون شهید احمدی‌روشن، شهید عجمیان و دیگر شهدا تجلیل شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر