اساس حقوق بشر آمریکایی قلدری و منفعت طلبی است.

مشاور وزیر امور خارجه گفت: حقوق بشر آمریکایی براساس منفعت طلبی و زیاده خواهی آمریکا بنا شده است.

حسین شیخ الاسلام در دومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از منظر مقام معظم رهبری اظهار کرد: تمام رفتار و اقدامات آمریکا در طول تاریخ براساس منفعت طلبی و زیاده خواهی بوده است و حقوق بشر نیز مبتنی بر همین عوامل شکل گرفته است.

وی افزود: براساس آموزه های قرآن حقوق بشر دو قسم است حق و باطل و همیشه در طول تاریخ باطل تلاش کرده خود را حق جلوه دهد و مهم تشخیص حق از باطل است.

مدیر کل سابق امور بین الملل مجلس شورای اسلامی ادامه داد:ریشه و تاریخ آمریکا با تجاوز گری بوده و  گفته می شود غرب وحشی نشان دهنده خوی درندگی آمریکاست که در نقض قوانین و معاهدات بین المللی در طول تاریخ بروز کرده است.

وی بیان کرد:خروج آمریکا از معاهدات بین المللی مثل یونسکو،معاهده پاریس،برجام همه در خوی تکبری و خود بزرگ بینی آمریکا و سردمدارانش است.

وی تاکید کرد: آمریکا در طول تاریخ جنایت های بسیاری علیه ملت ایران انجام داده است از تحمیل شاه تا تصویب قوانینی همچون کاپیتولاسیون ،پشتیبانی از صدام ،ساقط کردن هواپیما بخشی از جنایات آمریکاست.

شیخ الاسلام عنوان کرد: در شب استقلال آمریکا ناو آمریکایی هواپیمای جمهوری اسلامی ایران را ساقط می کند و به فرمانده اش مدال می دهند و  یا در روز نکبت سفارت آمریکا به بیت المقدس انتقال داده می شود و پشت همه این اقدامات برنامه ریزی های گسترده ای وجود دارد.

وی افزود: با بمب اتمی هیروشیما را بمباران می کند چرا که به دنیا نشان دهد قدرت در دنیا در دستان کیست  و رعب و وحشت در دنیا ایجاد کنند یا سازمان ملل را ایجاد می کند و حق ، ناحق وتو برای خود در نظر می گیرند تا بتوانند هر جنایتی را انجام دهند.

وی گفت:پایه پولی دنیا را از طلا به دلار تبدیل می کند و با این کاغذ دنیا را تحت سلطه خود قرار می دهند و بنا به گفته روسای جمهورشان القاعده و داعش را به وجود می آورند تا مسلمانان را در دنیا بد جلوه دهند.

شیخ الاسلام در خاتمه تصریح کرد:در حال حاضر جنگ تمام عیاری بین تمدن اسلامی مبتنی بر ولایت  فقیه با تمدن لیبرالی در جریان است و در این جنگ پیروزی های بسیاری نصیب ما شده است.

دومین نشست تخصصی حقوق بشر آمریکایی از دیدگاه رهبر معظم انقلاب از طرف سازمان جوانان حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران و با مشارکت دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت الله العظمی خامنه ای(مدظله العالی) ، مرکز مدیریت حوزه های علمیه خراسان، دفتر سیاسی حوزه های علمیه قم و دانشگاه علوم اسلامی رضوی در حرم مطهر علی بن موسی الرضا(ع) دانشگاه علوم اسلامی رضوی برگزار شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت نباید خالی باشد
این قسمت نباید خالی باشد
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

منتخب سردبیر